Nagyító alatt a Szegedi Nemzeti Színház
A Szegedi Nemzeti Színház a 19. század végén bukkant fel a szegedi kulturális térképeken. A három tagozat: opera, tánc és dráma produkcióinak két épület biztosít helyszínt. A Nagyszínház épülete elsősorban az operajátszás és a nagyobb volumenű színpadi művek tere, a Kisszínház pedig a drámajátszásé, illetve a kortárs balettelőadásoké. Míg utóbbi csupán 281 nézőt képes befogadni, előbbi összesen 680 helyet biztosít a szegedi (és nem csak) színházszerető közönségnek.
A II. világháborút és az államosítást követően, Szegedi Állami Nemzeti Színház név alatt az ország harmadik színházaként tartották számon.
Szegedi Nemzeti Színház (Nagyszínház)
A Nagyszínház évente szervez nyílt napot, és ilyenkor a kíváncsískodók a kulisszák mögé is bepillantást nyernek. Ez idén sem volt másként a 20. Őszi Kulturális Fesztivál alkalmával.
Lássuk csak, miről is szól ez a színház?
A „kapuk" ezennel megnyíltak
Kabátjaikat szíveskedjenek a ruhatárban hagyni, és íme büszkeségeink!
Még a ruhatárban is táncra perdültek Szélpál Szilveszter előadására
Táncos lábak
Ismerkedjünk a Szegedi Nemzeti Színház történetével- sorsolásos vetélkedő
Néhány percig színész cipőben
Fény-árnyék.
Multikulti tragi-komi.
Bámulatos arany-fehér
Foglaljon helyet, kedves kultúrafogyasztó vendég!
Királyi pompa.
Színészdoboz.
Nyilvános próba a reflektorfényben
Színpad (alatti) titkok alagsora
A helyszínen az egész nap rendelkezésünkre állt, hogy a számunkra legizgalmasabbnak bizonyuló programokon részt vegyünk. A nyilvános próbákon kívül, művészeti műhelyek közül is választhattak a vendégek: jelmezpróba, színházi smink óra, beszédtechnika óra, táncóra, közös daltanulás, díszletépítés-hangolás óra. Emellett a művészbüfében különleges színházi menüt fogyaszthattak a korgó gyomrok. 19 órától pedig a Nagyszínházban a Szegedi Kortárs Balett: Tavaszi áldozat című táncjátékával, vagy a Kisszínházban előadott Reginald Rose: 12 dühös ember című színdarabjának megtekintésével koronázhattuk meg izgalmas napunkat.